ورق یونولیت

ورق یونولیت (Jonulite) در ایران به نام پلاستوفوم، یونولیت و آکاسیف شناخته می‌شود، که نام اصلی آن پلی‌استیرن انبساطی (EPS) می‌باشد. در بسیاری از کشورها این محصول با نام استایروفوم (Styrofoam) شناخته می‌شود. یونولیت ماده‌ای سبک و متخلخل و معمولاً سفید می‌باشد که در بسته‌بندی و عایق کاری کاربرد دارد. یونولیت نوعی پلیمر سفیدرنگ و عایق رطوبت، صدا و دما است که از فرآیندهای پتروشیمی حاصل می‌شود.

روش ساخت یونولیت

ورق یونولیت (پلاستوفوم) از ریختن مواد پلی‌‌استایرن داخل قالب‌ها و منبسط‌شدن آن‌ها به‌دست می‌آید. یونولیت در مقابل حرارت و صدا عایق بسیار قویِ می‌باشد. پلی استایرن نوعی پلیمر سفید است که از فرآیندهای پتروشیمی تهیه می‌شود، و باوجود اینکه چگالی بسیار کمی دارد، در مقابل حرارت، صدا و رطوبت بسیار مقاوم است

کاربرد یونولیت

سرعت اجرای یونولیت بیشتر از سفال می‌باشد و همچنین خاصیت عایق‌کنندگی بیشتری دارد و در ضمن از وزن کمتری هم برخوردار است. برای اینکه سفال‌ها خاصیت عایق بودن داشته باشند، از یونولیت در آن‌ها استفاده می‌شود. حال شما تصور کنید که مصالح مورد نظر به‌طور کامل از یونولیت تشکیل‌شده باشد؛ بنابراین قطعاً عایق‌تر از سفال است و چنانچه الزامات و استانداردهای یونولیت رعایت شود، در برابر حریق هم مقاومت مطلوبی دارند.

موارد مصرف یونولیت در ساختمان

  • عایق صوتی و حرارتی در ساختمان‌ها و مکان‌های مختلف
  • عایق برودتی در سردخانه‌ها و یخچال‌های صنعتی
  • ساخت انواع فوم‌های بسته‌بندی و انواع یخدان و ترموس
  • استفاده از ورق پلاستوفوم به‌عنوان عایق ساختمان و بلوک‌های سقفی
  • استفاده از پلاستوفوم به‌عنوان جایگزین بلوک‌های سفالی یا سیمانی در صنعت ساختمان‌سازی
  • عایق بودن در مقابل آب و رطوبت

مزیت های استفاده از یونولیت

عایق در برابر صوت و حرارت

کاهش حجم بتن

حمل و نقل آسان

کاهش مصرف فولاد در ساختمان‌سازی

سبک‌سازی ساختمان برای مقاومت در برابر زلزله

جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

اسکرول به بالا
Open chat
ارتباط در واتس اپ