ساندویچ پانل

امروزه با توجه به اهمیت یافتن روز افزون نیاز به بهینه سازی مصرف سوخت و کاهش اتلاف انرژی، ساندویچ پانل به عنوان یکی از ابزارهای رسیدن به این اهداف در نظر گرفته می‌شود. ساندویچ پانل سازه ای می باشد که از چند لایه متصل به هم تشکیل شده است. لایه های این سازه هر کدام خاصیت فیزیکی و مکانیکی دارند و مختص به مکانی با کاربرد خاص است. در حالت کلی به دو نوع دیواری و سقفی مورد استفاده قرار می گیرد.

ضخامت ساندویچ پانل

این پانل ها در ضخامت 4 الی 25 سانتی متر و به طول دلخواه برحسب سفارش تولید می گردد؛ و این امکان به مشتری کمک می نماید تا کاهش قابل توجهی در هزینه حمل، نصب و دورریز به عمل آورد. ساندویچ پانل ها از 5 لایه  شامل لایه محافظ درونی و بیرونی و دو لایه چسب مخصوص عایق پلی یورتان تشکیل شده است. فوم داخل این پنل نیز از جنس فوم پلی یورتان با دانسیته 40 کیلوگرم برمتر مربع می باشد.

انواع ساندویچ پنل

ساندویچ پنل سقفی

ساندویچ پنل دیواری

ساندویچ پنل سردخانه ای

ساندویچ پنل سقفی​

این نوع برای نصب در دیواره سوله و کارگاه و یا منازل مسکونی و همچنین سردخانه‌ها کاربرد دارد. معمولا در سردخانه های بالای صفر درجه از سازه سانتی متری استفاده می‌شود. همچنین در سردخانه های زیر صفر درجه از سازه 15 سانتی متری یا 10 سانتی متری نصب می‌شود. ساندویچ پانل 2 سانتی متری و 4 سانتی متری معمولا برای کاربردهای غیر سردخانه ای و ساخت پارتیشن و دیواره کارگاه‌ها کاربرد دارند.

ساندویچ پنل دیواری​

این نوع از ساندویچ پانل ها برای نصب در سقف‌ های سوله کاربرد دارند؛ و با ضخامت 4 تا 10 سانتی متر تولید می‌شوند. تفاوت عمده این نوع از ساندویچ پانل ها با انواع دیگر در نوع طراحی آن ها است. این ساندویچ پانل ها طوری طراحی شده اند که با داشتن همپوشانی جلوی ورود آب از سقف را به داخل ساختمان می‌گیرند.

ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه ای یکی از ایده آل ترین و بهترین شیوه برای پایین نگه داشتن دمای سردخانه می باشد. ممکن است در دماهای خیلی پایین مصرف انرژی بالا برود، در این میان استفاده از یک پوشش مناسب برای دیوار و سقف بهترین کار است، که استفاده از ساندویچ پانل پلی یورتان مناسب ترین انتخاب می باشد. این نوع ساندویچ پانل علاوه بر ضخامت بالاتر نسبت به پانل های صنعتی در هنگام نصب لبه های آن به خوبی در کنار هم قرار گرفته و چفت می شوند؛ و درز بندی آن توسط ماستیک یا فوم های تزریقی انجام می شود. همچنین از ساندویچ پانل سرد خانه ای برای درب سردخانه ها نیز استفاده می شود.

انواع این سازه بر اساس جنس لایه درونی

فوم پلی اورتان (PUR)

پلی ایزوسیونات (PIR)

پلی استایرن سخت

الیاف معدنی – پشم شیشه و پشم سنگ

کاربرد ساندویچ پانل

دیواره‌های ساخته شده با این سازه ها به طور روز افزون در حال رشد و گسترش می‌باشند؛ که دلیل این موضوع، کاهش وزن و مقاومت بالای آن‌ها می‌باشد. در ادامه به بعضی از کاربردهای این سازه مهم اشاره می‌کنیم:

 

  1. ساخت انواع کانکس و خانه‌های پیش ساخته
  2. ساخت اتاق‌های سردخانه‌ای ثابت و متحرک
  3. ساخت سالن‌های ورزشی و سازه‌‌های صنعتی
  4. ساخت دیواره و سقف سوله و انبار‌ها
  5. ساخت اتاق‌های ایزوله و بیمارستان‌های سیا

ویژگی های ساندویچ پانل

عایق در برابر صدا، گرما، سرما

مقاوم در برابر آتش و مواد شیمایی

تحمل قابل توجه فشار بار

مقرون به صرفه بودن

جهت سفارش و اطلاع از قیمت ها می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

اسکرول به بالا
Open chat
ارتباط در واتس اپ